Eidskog 2012

Krásná a nezapomenutelná setkání s lidmi a krásami v kraji Hanse Børli v Eidskog.

Norsko 2012

21 fotografií

Vysoké Tatry

No co k tomu říct? Tatry mám moc rád. Co jsem v nich prožil, to se nedá ani vypovědět. Tentokrát k nám však byly nemilosrdné. Nebo už nemám tu páru, abych to dal?  To spíš. Ty hory tam, na slovensko-polské hranici, jsou pořád stejně krásné, rozmarné i marnivé. Nakonec, co je jim do lidí? I když jsem měl dojem, že ta nejvyšší (tedy ten Gerlach) je o pár milimetrů nižší, než když jsem se z ní (z něj) naposled díval dolů – to byl rok 1982 . Ale dokázat to neumím. Nahoře jsem teď nebyl.

Pro přiblížení je tu tenhle balíček fotek, pršelo, padal sníh a namrzalo to místy. Povedla se nám Velká Svišťovka, pak ještě víc Priečné sedlo a na Rysy už jsem to „zabalil“. A dobře jsem udělal. Bouřku na skále, už jsem zažil … a je to zážitek, který mi není netřeba opakovat.

pršelo - nepršelo

6 fotografií

nepršelo - pršelo

14 fotografií

Týden v Alpách

Planai, Hallstatt, Dachstein … vesměs dobří lidé, slunce i déšť , prostě prima cesta …  

 

Planai

5 fotografií

V Alpách

7 fotografií

Hallstatt

5 fotografií

Dachstein

7 fotografií

V Jablonném roku 2011

v květnu tohoto roku poprvé jeli jsme,  Otcové Tomáš  a Pavel s heřmanovskými poutníky a bylo to fajn, bezva, prima.

…  a podruhé v červnu ? …  z Křižanova ?  Rád bych se mýlil a počítal špatně.  Ale víc jak osm nás z Křižanova nebylo.  Ale bylo to také, fajn, bezva a prima.  No a kdo nemá čas, užít krás a radosti?  Co naplat.  Může se alespoň tady, jestli chce, podívat. A vlastně … záleží vůbec na tom „odkud“ kdo je? Nebo víc na tom kdo a jaký je? 

Jablonné

39 fotografií

podzemí

10 fotografií

Luž

8 fotografií

Ještěd

11 fotografií

Trosky

9 fotografií

Očima druhých

31 fotografií

Tam a zpět

25 fotografií

Jablonné

59 fotografií

Falkenstein

51 fotografií

Jablonné roku 2010

Cesta do Jablonného v Podještědí, cesta v autobuse úplně plném, řízeném dvěma faráři… jediné co se moc nevydařilo bylo počasí.

2010

25 fotografií

 

Moje první cesta do kraje

pod Luží, pod Ještědem, do kraje krásného, laskavého, do městečka Jablonného v Podještědí. Teplé podzimní dny kolem svátku svatého Václava roku 2009, vlídné přijetí v klášteře …. prostě pohoda naprostá. Tak jsem začal poznávat místa, která jsme znal jen z knih a map, Lemberk, Lvová, Luž, Janová, Trosky, pak klášter v Jablonném s jeho tichem …  

2009

28 fotografií

Podruhé za kanálem – září 2010

ve čtyřech to šlo někdy lépe 

Edale

19 fotografií

Sheffield

21 fotografií

Whitby

15 fotografií

York

32 fotografií

Podzim 2009 – Sheffield

poprvé sám v Anglii jsem, mimo jiné, nalezl jedno jediné točené české pivo … , také mlhu na kopcích Edale a dokonce věc v Anglii nevídanou - sníh !  

Na ostrově

83 fotografií